Содржина

Пендрек-бал е сексуален анимиран филм за потрагата на еден колбас во откривањето на неговата егзистенција. Откако паѓа од количка, нашиот херој колбас и неговите нови пријатели започнуваат опасно патување низ супермаркетот за да се вратат на нивните полици пред распродажбата на 4 јули.

Сцеарист: ,
Продуцент: David Distenfeld, Megan Ellison
времетраење: 89 мин

Слики

Пендрек-балПендрек-балПендрек-балПендрек-балПендрек-балПендрек-балПендрек-балПендрек-балПендрек-балПендрек-балПендрек-балПендрек-бал

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Мачорот во чизми (2011)

  image
  Одамна пред да ги запознае Шрек и магарето, симпатичниот, но итар Мачор во чизми мора да го исчисти своето име од сите обвиненија што го направија баран бегалец....
 • Крудс 2: Нова ера (2020)

  image
  Семејството Крудс преживеа ѕверови и природни катастрофи, но сега мора да се соочи со нивниот најголем предизвик досега: уште едно семејство! Во потрага по нов...
 • Малиот директор (2017)

  image
  Од студиото што ви ги донесе „Шрек, „Кунф фу Панда и „Мадагаскар пристигнува оваа урнебесна семејна комедија во која се работи за влијанието на новото бебе врз...
 • Преко Ограде (2006)

  image
  Дошло је пролеќе, а Верн и његови шумски пријатељи се буде из дугог зимског сна и откривају да је велика зелена жива ограда никла посред њиховог некада природног...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.