СОДРЖИНА

Дваесетгодишниот Даниел Картер од мали нозе има проблеми со правото. Неговиот најнов престап го приморува да врши принудна работа во едно училиште. Даниел се спријателува со еден 8-годишен ученик, со кого заеднички ја врши оваа работа. Момчето го импресионира Даниел со неговата отпорност кон тешките домашни услови во кои мора да живее. Еден ден Бун не се појавува на училиште, а Даниел дознава дека мајката на момчето е сериозно болна, па така Бун е предаден во детски дом. Даниел одлучува да се бори за старателство над момчето, сепак неговата млада возраст и тоа што бил казнуван стануваат сериозни пречки. Кога момчето дознава дека Бун има постара сестра што живее во Далас, тој одлучува да го киднапира момчето од старателите и да го поврзе со семејството.

Слики

Исто како синИсто како синИсто како синИсто како синИсто како синИсто како синИсто како синИсто како син

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Долази коњаник (1978)

  денес
  image
  Ела Конорс је неудата жена коју присиљавају да прода своју фарму стоке њеном некадашњем удварачу, Џејкобу Јуингу. Помоќ тражи од свог суседа, Френка. Заједно се...
 • Вештачка интелигенција: ВИ (2001)

  денес
  image
  Многу напреден прототип на дете-робот по име Дејвид е програмиран да покажува безусловна љубов. Кога неговото човечко семејство го напушта, Дејвид започнува...
 • Mountains Clad in Green (1971)

  денес
  image
  Lilua, a 19 years old girl, injured during war is being kept in a village but needs to be transported in a safe place far from there. The streets are blocked by...
 • Размишљам о окончању (2020)

  денес
  image
  Nothing is as it seems when a woman experiencing misgivings about her new boyfriend joins him on a road trip to meet his parents at their remote farm.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.