СОДРЖИНА

Стив Мартин и Бони Хант се враќаат во улогите на водачи на огромното семејство Бејкер. Том Бејкер и сопругата Кејт се надеваат дека ќе го соберат семејството за еден незаборавен летен одмор и дека ќе ги однесат своите 12 деца на рустичното езеро Винетка во Висконскин, каде е нивната долгогодишна семејна викендичка. Но, нивниот одмор наскоро се претвора во борба, кога почнуваат да се натпреваруваат со претерано надарените членови на едно ривалско семејство со 8 деца, кое го предводи долгогодишниот ривал на Том, Џими Мурто (Јуџин Леви).

Слики

Најлесно е со дузина 2Најлесно е со дузина 2Најлесно е со дузина 2Најлесно е со дузина 2Најлесно е со дузина 2Најлесно е со дузина 2Најлесно е со дузина 2Најлесно е со дузина 2Најлесно е со дузина 2Најлесно е со дузина 2Најлесно е со дузина 2Најлесно е со дузина 2Најлесно е со дузина 2Најлесно е со дузина 2Најлесно е со дузина 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Каде што се дивите (2009)

  денес
  image
  Деветгодишниот Макс бега од дома и плови преку морето за да стане крал на земјата „Каде што се дивите“. Кралот Макс владее со чудесниот свет на џиновските,...
 • Злато (2016)

  денес
  image
  Добитник награде Осцар, Маттхеw МцЦонаугхеy, у филму редитеља Степхена Гагхана ("Сyриана","Траффиц), креќе у још једну потрагу за златом. Радња филма прати живот...
 • Амелие у бијегу (2017)

  денес
  image
  Тринаестогодишња Амелие за себе мисли да је чврста цура из велеграда и врло вјеројатно је најтврдоглавија дјевојка у цијелом Берлину. Она никоме не дозвољава да...
 • Плажата (2000)

  денес
  image
  Дрзок млад американски патник во потрага по егзотични искуства ги води своите пријатели до таен островски рај на крајбрежјето на Тајланд, единствено за да дознае...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.