poster

Божиќна жеља

The Christmas Wish (1998)

Драма | САД
Режисер: Ian Barry

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.9/10

СОДРЖИНА

Након смрти Wаррена Мартина, његова удовица Рутх (Деббие Реyнолдс) и унук Wилл (Неилл Патрицк Харрис) открију мистериј Божиќа. Из Wарреновог дневника сазнају како се он посљедњих 25 година на Бадњак искрадао из куќе како би био са женом имена Лиллиан. Wилл мора испунити бакину божиќну жељу и открити што је мистериозна Лиллиан значила његову дједу. Потрага ќе га одвести у дједову прошлост, гдје ќе научити што значи прави божиќни дух.

Филм је номиниран за награду Голден Реел у категорији најбоље монтаже звука.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Насмевката на Мона Лиза (2003)

  image
  Џулија Робертс е професорка на колеџ во раните 1950-ти која предизвикува бранови кога ги охрабрува своите млади студентки да размислуваат самостојно. Улоги: Меги...
 • Мама Рома (1962)

  image
  По долги години работа на улиците на Рим, средовечната курва Мама Рома заштедува пари за да купи скап стан, тезга за овошје и се повлекува од проституцијата. Таа...
 • Koncert në vitin 1936 (1978)

  image
  Tells the story of tow artistes, they visite in the city of Lushnja and the way that the citizens of Lushnja treatet them.
 • Ирон Исланд (2005)

  image
  Some poor people in the Southern coasts of Iran do not have any place to live, and thus, they reside on an old, abandoned ship in the sea. Captain Nemat, their...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.