poster

Ти не си ти

You're Not You (2014)

Драма | САД
Режисер: George C. Wolfe
Pickbox TV | Утре | 21:45

рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 9.2/10
(20 гласови)

СОДРЖИНА

Кејт (Хилари Свонк) е пријатна, успешна класична пијанистка на која тукушто ѝ e дијагностицирана болеста АЛС (амиотрофична латерална склероза). Бек (Еми Розум) е енергична студентка и надежна рок-пејачка која одвај може да се снајде во својот хаотичен живот. Сепак, кога Бек прифаќа работа како негувателка на Кејт, токму кога бракот помеѓу Кејт и Јуан (Џош Дуамел) почнува да се распаѓа, двете жени почнуваат да градат однос кој е неконвенционален, понекогаш и конфликтен, но особено искрен. И двете жени почнуваат да се соочуваат со своите каења, да истражуваат нови работи и да ги прошируваат своите идеи за тоа што сакаат да бидат.

Слики

Ти не си тиТи не си тиТи не си тиТи не си тиТи не си тиТи не си ти

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џорџ Вашингтон (2000)

  image
  Група деца во мрачен град се здружуваат едно лето како би прикриле трагична грешка.
 • Интервенција (2007)

  image
  Марк, порно ѕвезда која станува продуцент, е зависен од алкохол, дрога, коцка и секс. Џо е новозеландски комичар кој има проблеми со алкохолот, а Сара е поранешна...
 • Обиље (1985)

  image
  Прича о Сузан Трахерне, младој Енглескињи пуној идеала коју прогања успомену на страствену везу са младим шпијуном у окупираној Француској. У следеќих 20 година у...
 • Почетак новог живота (2007)

  image
  Лора Денер је самохрана мајка, ментално оболела, неспособна да се брине о свом десетогодишњем сину Дејвију. У тренуцима очаја одлучује да извши самоубиство и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.