рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 7.36/10
(11 гласови)

СОДРЖИНА

Филмот „Рака од милион долари“ е заснован на вистинита приказна и го прикажува Џ. Б. Бернстајн, поранешен успешен спортски агент, кој сака да донесе талентирани индиски играчи на крикет во најголемата американска бејзбол-лига.
Филмот „Рака од милион долари“ е заснован на вистинита приказна и го прикажува Џ. Б. Бернстајн, поранешен успешен спортски агент, кој сега е надминат од поголемите и поспособни конкуренти. Тој и неговиот партнер Еш ќе мораат засекогаш да го затворат својот бизнис ако Џ. Б. не смисли нешто набрзина. Една доцна вечер, гледајќи индиски крикет на телевизија, Џ. Б. смислува идеја која е толку радикална што може и да успее. Зошто да не појде таму и да го најде следниот сензационален фрлач во бејзбол? Одејќи во Мумбај, придружуван само од талентираниот но тврдоглав скаут Реј, Џ. Б. организира телевизиски натпревар наречен „Рака од милион долари“ каде што 40.000 кандидати се натпреваруваат, а победници се двајца 18-годишни финалисти, Ринку и Динеш. Џ. Б. ги носи во САД за да тренираат со легендарниот тренер Том Хаус. Целта е момчињата да потпишат договор со тим од првата лига.

Слики

Рака од милион долариРака од милион долариРака од милион долариРака од милион долариРака од милион долариРака од милион долариРака од милион долариРака од милион долариРака од милион долари

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Легенда (2010)

  image
  Мек Четли бил млад и перспективен борач, сè додека автомобилска несреќа не му ставила крај на неговиот живот. Неговиот син Мајк (Џ. Цена) некогаш бил борач во...
 • Дан одлуке (2014)

  image
  Филм Ивана Рајтмана (Истеривачи духова, Само секс) о процесу ангажовања играча за следеќу сезону, прати живот Сонија Вивера Јуниора (Кевин Цостнер), менаџера...
 • Повторно во игра (2012)

  image
  Гас Лобел (Клинт Иствуд) со децении бил еден од најдобрите скаути во бејзболот, но и покрај неговите напори да ги скрие годините, тие почнуваат да го совладуваат....
 • Последниот сет (2020)

  image
  Томас порано бил познат како млада тениска надеж, но никогаш ја немал кариерата на која се надевал. На 37 г., и покрај намалената физичка способност, тој одлучува...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.