Posljednji slučaj...

Hart to Hart: Till Death Do us Hart (1996)

Режисер: Tom Mankiewicz

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.5/10

СОДРЖИНА

Јеннифер Харт (Стефание Поwерс) је у Њемачкој како би донирала коштану срж младом Маxимилиану који болује од леукемије. Након операције, Јеннифер намјерава провести романтичну прославу годишњице брака са супругом Јонатханом (Роберт Wагнер). Но равнатељ болнице Петер Доннер (Дwигхт Сцхултз), изненаѓен је невјеројатном сличношќу Јеннифер и његове заручнице, Францускиње Симоне Грохе. Двије су жене потпуно исте осим што Симоне на образу има мадеж. На дан Јенниферина доласка, Симоне посјеќује Петера и признаје да није сигурна жели ли пред олтар иако је вјенчање за неколико дана. Симоне затим отму двојица мушкараца који раде за Петерова роѓака, Карла Вон Остенбурга (Георге Хамилтон). У његову дворцу, Симони запријете да мора извршити свој дио договора - мора се удати за Петера како би зарадила 5 милијуна долара и помоќи Карлу да се домогне обитељског богатства. Но Симоне се у меѓувремену заљубила у Петера и сада не жели провести договор до краја.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мистериите на Аурора Тигарден: Грабеж и потрага (2020)

  денес
  image
  Аурора е многу зафатена во библиотеката поради хуманитарната вечера на која ќе биде изложена круната на семејството Тудор. Но круната исчезнува, а набрзо го...
 • Лов (2013)

  денес
  image
  Терористички акт повторно ќе спои поранешни љубовници во игра од која нема излез. Довербата е на тест а нивните животи во опасност...
 • Без трага (2010)

  денес
  image
  Етјен наскоро ќе стане шеф на голема индустриска група. Во брак со прекрасната Клеменс, тој е човек кој има се. Кога ќе наиде на Патрик, другар од детството,...
 • Време за убивање (1996)

  денес
  image
  Млад адвокат брани црн работник во мелница обвинет за убиство на двајца белци кои ја силувале неговата 10-годишна ќерка, предизвикувајќи насилна одмазда од Кју...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.