Содржина

Едно наивно кампување добива мрачна насока за едни брат и сестра, кога тие стануваат сведоци на убиство. Младите брат и сестра стануваат следната цел на убијците, па тие ги бркаат и ги ловат во дивината. Нивниот татко Џек Дејмсон (Брендан Фрејзер) е во затвор поради несреќните случки на еден протест, па тој осмислува план како да избега од затворот и да ги спаси децата од двајцата криминалци Томи (Доминик Пурсел) и Кени (Итан Сапли). Доаѓа до борба за преживување во овој акционен трилер, каде што ловците стануваат плен.

Слики

БегствоБегствоБегствоБегствоБегствоБегствоБегствоБегствоБегствоБегство

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Скршен човек (2003)

  image
  Откако по филмовите „Брзи и бесни“ и „xXx“ американскиот глумец Вин Дизел станува акциона ѕвезда, можел да избира нови проекти со кои ќе ѝ се претстави на...
 • Казнувачот (2004)

  image
  Специјалниот агент Френк Касл имаше сѐ: Убаво семејство, одличен живот и авантуристичка работа. Но, кога еден немилосрден криминалец и неговите соработници ќе му...
 • Прекидач (2008)

  image
  Проблематични детектив путује у Мемфис да пронаѓе пар серијских убица...
 • Ратникова освета (2005)

  image
  Младиќ Кам живи у тајландском селу, где се годинама брине о ратним слоновима. Приликом посете локалном фестивалу, Камови слонови Пор Јаи и Корн постају жртве...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.