Damian Lee

actor

Роденден: 1950

Актерот:

 1. ...
  Garrett
 2. ...
  Dar
 3. ...
  School Janitor
 4. ...
  Extra
 5. 5. The Poet (2007), филм
  ...
  Cabaret MC
 6. ...
  Robert Johnson

Режисер:

 1. 2. Ski School (1990), филм
 2. 7. Donor, The (1995), филм
 3. 11. The Poet (2007), филм
 4. 12. Жртва (2011), филм
 5. 14. Бегство (2013), филм
 6. 15. Борац (2014), филм

Сцеарист:

 1. ...
  (screenplay by)
 2. ...
  (screenplay) and
 3. 7. Електра (1996), филм
 4. ...
  (characters)
 5. 10. The Poet (2007), филм
  ...
  (writing consultant)
 6. 11. Жртва (2011), филм
 7. 13. Бегство (2013), филм
 8. 14. Борац (2014), филм

Продуцент:

 1. 2. Ski School (1990), филм
 2. 9. Електра (1996), филм
  ...
  executive producer
 3. 10. Мерлин (1998), филм
 4. ...
  producer (uncredited)
 5. ...
  executive producer
 6. 14. Џил Рипс (2000), филм
  ...
  executive producer
 7. ...
  executive producer
 8. 17. The Poet (2007), филм
 9. ...
  executive producer
 10. ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.