СОДРЖИНА

Филм за врската помеѓу двајца професори на Колумбија, кои имаат фрустрации во личните животи поради различни причини. Џеф Бриџис бара идеален брак, а Барбара Стрејсенд игра жена за која никој не мисли дека е привлечна.
Добитничката на наградата на Академијата, Барбара Стрејсенд е режисер, продуцент и актер во „Огледалото има две лица“, трогателна романтична комедија која ги истражува модерните митови за убавината и сексот и како тие ги комплицираат врските. Роуз Морган (Стрејсенд) и Грегори Ларкин (Џиф Бриџис) се професори на универзитетот Колумбија, кои влегуваат во брачна заедница каде пријателството и интелектуалната страст ја заменуваат сексуалната страст. Работите стануваат чудни кога тој сфаќа дека таа го привлекува. Најсофистицираните човечки конструкции не се еднакви за безмилосната рака на природата во оваа смешна, но и горчлива приказна. Лорен Бакал беше номинирана за наградата на Академијата за нејзината улога на мајката на Роуз; Пирс Броснан, Бренда Вакаро, Џорџ Сигал, Мими Рогерс и Ел Мекферсон ја заокружуваат актерската екипа.

Слики

Огледалото има две лицаОгледалото има две лицаОгледалото има две лицаОгледалото има две лицаОгледалото има две лицаОгледалото има две лицаОгледалото има две лицаОгледалото има две лицаОгледалото има две лицаОгледалото има две лицаОгледалото има две лицаОгледалото има две лицаОгледалото има две лицаОгледалото има две лицаОгледалото има две лицаОгледалото има две лицаОгледалото има две лица

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тој + таа (2015)

  image
  Антоан (Жан Дужардан) е светски познат автор на филмска музика и светски познат заводник. Сите се маѓепсани од неговиот единствен шарм. Но сето тоа се менува по...
 • Самец (2009)

  image
  Приказна за Бен Калмен, 50-годишник од Њујорк и поранешен успешен продавач на автомобили, кој го уништува својот бизнис поради лоши одлуки... Бен старее: има...
 • Женкар (2009)

  image
  Ники е сексуален грабливец кој го користи својот шарм за да ужива во најбогатите жени во градот и во нивниот животен стил.
 • Среди фаворита (2012)

  image
  Жена тридесетих година упознаје групу педесетогодишњих интелектуалаца који су пронашли начин да кладионичарску среќу у Лас Вегасу преокрену у своју корист.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.