рејтинг: 5.5/10
Оценка на корисникот: 8.8/10
(10 гласови)

Содржина

Кога се ќе тргне наопаку за необичната Карис Рајтман, таа прави се за да ја направи модерна секоја емотивно изолирана девојка. Започнува да посетува погреби на непознати луѓе. На еден судбоносен погреб, го запознава Тајлер, човек на кој му починала вереницата. Покрај предупредувањето на гробарот Шејн, нејзиниот најдобар пријател, како и нејзината цимерка Лиле, за прв пат успева да оствари некаква врска. Барајќи одговори, Карис заминува кај својата отуѓена мајка, како би се соочила со минатото.

Слики

На погребНа погребНа погребНа погребНа погребНа погребНа погребНа погреб

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Човек звани Уве (2015)

  image
  Снимљен према истоименом роману шведског писца Фредрика Бакмана, доступном и код нас, овај филм нашао се у конкуренцији за најбољи страни филм на прошлогодишњој...
 • Романтичари (2010)

  image
  Свадбените ѕвона собираат група стари пријатели, но и стари ривали. Лајла и Том се запознале за прв пат на факултет и станале блиски пријатели. Шест години по...
 • Судија Прист (1934)

  image
  Самопрокламовани "судија" Вилиам "Били" Прист из Кентакија, председава у судском предмету у коме се суди одметнику који је неправедно оптужен за убиство.
 • Алоха (2015)

  image
  Познат воен платен службеник се враќа на местото на својот најголем успех во кариерата и повторно воспоставува односи со стара љубов, но го привлекува многу и...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.