СОДРЖИНА

За време на семејниот одмор, Ден Бурнс (Стив Карел), вдовец и колумнист за совети, запознава убава туѓинка (Џулиет Бинош) во една книжарница и веднаш се вљубува. Но потоа Ден открива дека Мери е девојка на неговиот брат.
Ден Бурнс (Стив Карел), вдовец и татко на три деца, кој пишува колумни со родителски совети за локалниот весник, запознава убава туѓинка (Џулиет Бинош) во една книжарница и веднаш се вљубува. За несреќа, жената по име Мери е веќе во врска со харизматичниот брат на Ден (Дејн Кук). Како што тече викендот на семејното собирање, Ден и Мери се обидуваат да ја скријат заемната привлечност, но сепак се вљубуваат еден во друг.

Слики

Девојката на мојот братSvensk Film IndustriSvensk Film IndustriSvensk Film IndustriSvensk Film IndustriSvensk Film IndustriSvensk Film IndustriSvensk Film Industri

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Без кормила (2014)

  денес
  image
  Сем је бивши истакнути менаџер у рекламној агенцији чији живот се потпуно распада после изненадне синовљеве смрти. Живеќи без струје на укотвљеној једрилици,...
 • Екстра Обично (2019)

  денес
  image
  Роуз, слатка, усамљена инструкторка вожње у руралној Ирској, обдарена је надприродним способностима. Роуз има однос љубави и мржње са својим 'талентима' и...
 • Sing Sing (1983)

  денес
  image
  Eduardo accidentally discovers that he is adopted. His real father is dying. On his death bed the father reveals that Eduardo's mother was the "Queen of England",...
 • КОФЕИН (2006)

  денес
  image
  Во необичен лондонски паб доаѓа до “борба на полови”, кога врските помеѓу шефовите и персоналот ќе ги нарушат срамното откривање на нивните сексуални игри.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.