СОДРЖИНА

Еден 16-годишник под стрес поради проблемите што ги има како тинејџер се пријавува во Клиника за ментално здравје. Тој станува заглавен во Одделот за возрасни каде што се спријателува со еден пациент, кој му станува и ментор и заштитник.
Часот е 5 наутро и е недела во Бруклин. Крег Гилнер се вози со велосипед до влезот на една клиника за ментално здравје. Овој бистар 16-годишник е под стрес поради проблемите што ги носат тинејџерските години. Пред воопшто да се разбудат неговите родители и помладата сестра, Крег се пријавува во болницата „Аргенон“ и него таму го прима психијатар. Но, Младинскиот оддел привремено е затворен, па тој станува заглавен во Одделот за возрасни. Еден од пациентите, Боби, наскоро му станува ментор и заштитник на Крег. Крег набргу се зближува и со една 16-годишна тинејџерка, прераспоредена во Одделот за возрасни, чувствителната Ноел, која можеби и ќе го натера да заборави на својата долгогодишна невозвратена љубов, Нија. Откако му е определен минимален престој од пет дена од страна на психијатарот од Одделот за возрасни, д-р Иден Минерва, Крег го одржуваат пријателствата и однатре и однадвор додека учи повеќе нешта за животот, љубовта и притисоците од растењето.

Слики

Всушност е смешноВсушност е смешноВсушност е смешноВсушност е смешноВсушност е смешноВсушност е смешноВсушност е смешноВсушност е смешно

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Огнена ноќ (2019)

  денес
  image
  На осамената и нестабилна Мелинда, вработена на бензинска пумпа, ѝ е вперен пиштол од очаен маж во потрага по брзи пари. Кога грабежот оди наопаку, таа ја користи...
 • Песочен човек (2011)

  денес
  image
  Едно утро, Бено наоѓа песок во својот кревет. Покрај тоа што од почекотот се обидува ова да го игнорира, за кратко време сфаќа дека тој песок истекува од него. Од...
 • What a Beautiful Day (2011)

  денес
  image
  Checco, an uneducated but self-satisfied fellow from Milan, who has always dreamed of becoming a police officer, fails his entrance exam for the third time. It...
 • Болничарката Бети (2000)

  денес
  image
  Комедија за една вдовица, која ја глуми Рене Зелвигер, опседната со една ѕвезда од ТВ спануца. Овој филм освои главна награда на Канскиот филмски фестивал.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.