poster

Август во округот Осејџ

August: Osage County (2013)

Режисер: John Wells
CineStar Prem. 2 | 18.6.23 | 02:20

рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 7.8/10
(16 гласови)

СОДРЖИНА

Црна комедија со бројни наградувани актери - Мерил Стрип, Џулија Робертс, Сем Шепард, Ијан Мекгрегор, Крис Купер, Бенедикт Камбербеч. Приказната ги следи животите на силните жени од семејството Вестон на кои патиштата им се раздвоиле, а семејната криза ги враќа во Оклахома, во куќата во која израснале, кај дисфункционалната жена која ги одгледала - нивната мајка. Филмот е снимен според истоимената драма наградена со Пулицеровата награда на Трејси Летс, а за своите улоги Мерил Стрип и Џулија Роберст беа номинирани за Оскар за главна и споредна женска улога.

Слики

Август во округот ОсејџАвгуст во округот ОсејџАвгуст во округот ОсејџАвгуст во округот ОсејџАвгуст во округот ОсејџАвгуст во округот ОсејџАвгуст во округот ОсејџАвгуст во округот ОсејџАвгуст во округот ОсејџАвгуст во округот ОсејџАвгуст во округот ОсејџАвгуст во округот ОсејџАвгуст во округот ОсејџАвгуст во округот ОсејџАвгуст во округот ОсејџАвгуст во округот ОсејџАвгуст во округот ОсејџАвгуст во округот ОсејџАвгуст во округот ОсејџАвгуст во округот ОсејџАвгуст во округот ОсејџАвгуст во округот ОсејџАвгуст во округот ОсејџАвгуст во округот Осејџ

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Све џаба (2006)

  image
  Када тридесетогодишњем Горану (Ракан Русхаидат) страдају најбољи пријатељи Миро (Бојан Навојец) и Јосип (Фрањо Дијак), он прода куќу коју је наслиједио од...
 • The Trip to Spain (2017)

  image
  Due to the success of the first two trips to Northern England and Italy, the Guardian, this time in conjunction with the New York Times, asks Steve Coogan to...
 • Седамдесет и два дана (2010)

  image
  Рад Дедина америчка пензија коју прима његова удовица главни је извор прихода за једну личку породицу. Након што баба умре, њихова је егзистенција озбиљно...
 • Ја волим Хакабис (2004)

  image
  У овој шармантој и интелигентној комедији, Дастин Хофман и Лили Томлин глуме Бернарда и Вивијен, брачни пар који води необичну детективску агенцију. Они испитују...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.