СОДРЖИНА

Пре много векова, давно пре него што су измишљене играчке, напуштену бебу су на ивици зачаране шуме усвојиле и одгајиле предивне шумске виле, и тиме започеле Деда Мразову животну причу. Од свог истински чаробног детињства до откриќа свог животног дела усреќивања деце, откријте порекло сваког предања које окружује Деда Мраза, од играчака, чарапа и осветљеног дрвеќа до ирваса и санки. Запутите се у прошлост, у време чаролија и чуда, и доживите ову топлу причу која ќе вас обрадовати сваког празника.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Волас и Громит: Леб или смрт (2008)

  денес
  image
  Во анимираната авантура на Ник Парк, „Леб или смрт, номинирана за „Оскар, динамичната двојка има нова улога. Волас и Громит почнале нов бизнис, овој пат пекарски,...
 • Пиколо и Саксо (2006)

  денес
  image
  Група на дувачки и жичени инструменти се собира за да формираат голем симфониски оркестар, а потоа застанува пред мисија да се најде злобниот лекар кој украл...
 • Спасители (2004)

  денес
  image
  Од тимот одликуван од Академијата, творците на „Приказна за играчките, „Чудовишта и „Барајќи го Немо, произлезе приказна за едно американско семејство, која го...
 • Облачно со услови за ќофтиња (2009)

  денес
  image
  Инспирирана од омилената книга за деца, оваа анимирана комедија се фокусира на град во кој храна паѓа како дожд од небото. Номинирана за Златен глобус.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.