рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 5.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Придружете им се на омилените домашни миленичиња во волшебното патување со Дороти, Тото, гавранот, лимениот човек и плашливиот лав, во оваа забавна преработка на безвремената фантастична приказна на Л. Френк Баум.
Забавен, свеж и инвентивен, оригинален филм за Том и Џери во Оз! Тие одат да го видат Волшебникот, прекрасниот Волшебник од Оз! Том и Џери лебдат над виножитото и патуваат по патот со жолти плочки, во оваа анимирана верзија на класичната приказна. Ќе ги видите своите омилени ликови: Дороти, Тото, гавранот, лимениот човек, лавот, злобната вештерка од Западот, волшебникот, жителите на Манчкин и други. Ќе чуете многу од вашите омилени песни, вклучително и „Над виножитото“. И ќе се смеете на авантурите на вашите омилени мачор и глушец кога тие ќе влезат во вртелка, ќе се борат против летечките мајмуни и ќе го нападнат замокот на злобната вештерка во херојскиот обид Дороти и Тото (и тие самите) безбедно да се вратат во Канзас. Сепак, ниедно место не е како дома!

Слики

Том и Џери и Волшебникот од ОзТом и Џери и Волшебникот од Оз

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аладин и кралот на крадците (1996)

  недела
  image
  Конечно, Аладин може да се ожени со принцезата Јасмин. Но, кога 40-те разбојници ја прекинуваат свадбата и се обидуваат да украдат еден волшебен талисман, Аладин...
 • Фунан (2018)

  недела
  image
  Филм говори о борби младе мајке током Хмера револуције, да пронаѓе свог четворогодишњег сина, којег је режим отргао од породице.
 • Малата сирена: Почетокот на Ариел (2008)

  недела
  image
  Кралството Атлантика каде што музиката е забранета е местото во кое ќерката на кралот Тритон, Ариел, ја открива својата љубов во еден нелегален музички клуб, па...
 • Хотел Трансилванија (2012)

  недела
  image
  Добре дојдовте во „Хотел Трансилванија, раскошното одморалиште на Дракула каде што чудовиштата и нивните семејства можат спокојно да се одморат и да бидат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.