СОДРЖИНА

Нова Англија, 1975 година. Боби Шејман е агент за осигурување со кариера во надолна линија. Бидејќи работата му е загрозена, а жена му бара подобар живот, Боби е во потрага по скратен пат до американскиот сон. Се чини тоа станува изводливо кога ги среќава Ирвинг и Винсент, двајца навидум богати бизнисмени. Винсент искажува интерес за полисата „Клучен човек“ со која го осигурува својот бизнис од загуба на профитот поради негова смрт или смртта на неговиот деловен партнер Чарлс. Винсент тврди дека полисата му е потребна како покритие за заем, за да го купи тимот „Бостон Ред Сокс“. Има само еден проблем. Полисата мора да е потпишана од страна на двајцата сопственици на бизнисот, нешто што Винсент сака да го избегне. Заведен од раскошниот животен стил на Винсент, Боби се нуди да ја состави лажната полиса. Кога Боби открива дека Ирвинг е гангстер и убиец и дека Винсент и Чарлс се поранешни љубовници, тој сфаќа дека Винсент планира да го убие Чарлс за самиот да ги земе парите од полисата. Уплашен за своето семејство, Боби прави очајнички напор да ги надмудри двајцата мажи, но настаните добиваат смртоносна насока кон полошо.

Слики

Клучен човек

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Изправителен дом (2010)

  среда
  image
  Тројца малолетни деликвенти се осудени на робија во поправен дом, каде ќе се најдат опкружени со банди, смрт и постојани закани.
 • Пијани анѓео (1948)

  среда
  image
  Млади припадник јакуза Матсунага одлази код доктора Санаде како би му извадио метак. Иако веќ прилично уништен алкохолом, због чега му је ординација смештена у...
 • Што да прави мртовец во Денвер (1995)

  среда
  image
  На бившиот гангстер Џими му е понудена последна работа од моќниот мафијашки шеф. Кога тргнува на лошо, Џими и неговите другари се означени за убиство и Џими има...
 • Слагалица страве 7 (2010)

  среда
  image
  Филмови из овог серијала прате дијаболичне шеме серијског убице под надимком "Јигсаw". Он поставља сценографију за своје умоболне игре које тестирају моралност...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.