СОДРЖИНА

Филмот е инспириран од раниот живот на американскиот сликар Томас Кинкејд чијa заедница во еден мал град се здружува со еден постар ментор за да помогнат семејството да го спаси својот дом, а покрај тоа, еден млад човек учи што е љубов, пријателство и уметност.

Слики

Божиќна викендичкаБожиќна викендичкаБожиќна викендичкаБожиќна викендичкаБожиќна викендичкаБожиќна викендичкаБожиќна викендичкаБожиќна викендичкаБожиќна викендичкаБожиќна викендичкаБожиќна викендичкаБожиќна викендичкаБожиќна викендичка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Компир сонува за Америка (2021)

  среда
  image
  Филмот го следи Компир, геј момче кое расте во растурениот Советски Сојуз, неговата мајка и нивното авантуристичко бегство во Америка. Оваа автобиографска...
 • Лав (2016)

  среда
  image
  Невероватна прича о петогодишњем индијском дечаку, који је случајно заспао у возу док је чекао свог 14-годишњег брата у индијском граду Берханпуру. Нажалост,...
 • Клуб на милионери (2018)

  среда
  image
  Под водство на својот колега Џо Хант (А. Елгорт), група момчиња од добро ситуирани семејства во Лос Анџелес во 1980-тите, смислува план како набрзина да се...
 • Станлио и Олио (2018)

  среда
  image
  Лорел и Харди, најчувенији комични дуо на свету, покушавају да поново оживе своје филмске каријере после Другог светског рата тако што креќу на исцрпљујуќу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.