Оценка на корисникот: 7/10
(230 гласови)

СОДРЖИНА

Џек и Кони се двајца самци кои меѓусебно наоѓаат храброст да ја развиваат својата сè посилна врска. Како спротивност, парот кој ги запознава, Клајд и Луси, се соочуваат со нерешени прашања во својот брак.
Џек е возач на лимузина, сонува да најде работа во МТА и е опседнат со реге, што го тера да почне да пушта суканици. Поголем дел од времето го минува дружејќи се со својот најдобар пријател и колега возач, Клајд, како и со сопругата на Клајд, Луси. Парот на Џек му ја мести Кони, колешката на Луси во еден погребален дом во Бруклин. Врската со Кони го инспирира Џек да научи да готви, да бара нова кариера и да зема часови за пливање од Клајд за да може Кони да ја однесе на романтичното возење со чамец, за кое таа сонува. Но, додека Џек и Кони внимателно почнуваат врска, бракот на Клајд и Луси почнува да се распаѓа. Гледаме како секој пар се соочува со неизбежната патека во сопствената врска.

Слики

Џек на чамецЏек на чамецЏек на чамецЏек на чамецЏек на чамецЏек на чамецЏек на чамец

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Hije që mbeten pas (1985)

  image
  Agron and Marjeta are living a happy engagement until the day when in a trial prosecuted by Agron two people accused of theft reveal facts that implicate...
 • Осликани вео (2006)

  image
  Лондон 1925. године. Кити (Наоми Вотс) се ближи старосној граници када је, по њеној породици, крајње време за удају. Желеќи да побегне од досадашњег живота, она...
 • Кад љубав закасни (2014)

  image
  Док Радмило не може да дочека прву брачну ноќ и сакрије љубав и страст коју осеќа према својој младој жени, за њу је то ноќна мора и тренутак у коме ќе му...
 • Путовање у Италију (1954)

  image
  Брачни пар Џојс одлази у Напуљ, како би уновчио наследство-куќу коју им је оставио роѓак Хомер. Дан за даном они схватају да њихов однос постаје све гори. И...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.