рејтинг: 6.4/10
Ocjena korisnika: 5.2/10
(5 glasova)

СОДРЖИНА

Џек и Кони се двајца самци кои меѓусебно наоѓаат храброст да ја развиваат својата сè посилна врска. Како спротивност, парот кој ги запознава, Клајд и Луси, се соочуваат со нерешени прашања во својот брак.
Џек е возач на лимузина, сонува да најде работа во МТА и е опседнат со реге, што го тера да почне да пушта суканици. Поголем дел од времето го минува дружејќи се со својот најдобар пријател и колега возач, Клајд, како и со сопругата на Клајд, Луси. Парот на Џек му ја мести Кони, колешката на Луси во еден погребален дом во Бруклин. Врската со Кони го инспирира Џек да научи да готви, да бара нова кариера и да зема часови за пливање од Клајд за да може Кони да ја однесе на романтичното возење со чамец, за кое таа сонува. Но, додека Џек и Кони внимателно почнуваат врска, бракот на Клајд и Луси почнува да се распаѓа. Гледаме како секој пар се соочува со неизбежната патека во сопствената врска.

Слики

Џек на чамецЏек на чамецЏек на чамецЏек на чамецЏек на чамецЏек на чамецЏек на чамец

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Животот нема правила (1999)

  денес
  image
  Хомер е сираче во Сент Клод, Мејн. Тој никогаш не бил посвоен, па му станал миленик на директорот на сиропиталиштето, д-р Ларч, кој на Хомер му го пренесува сето...
 • Пуцањ упозорења (2018)

  денес
  image
  Samohrana majka i njena mlada kćerka bore se da sastave kraj s krajem dok ne naslijede porodičnu seosku kuću. Kad im poslovni suparnik poželi oduzeti prava na...
 • Трећа жена (2018)

  денес
  image
  Во 19 век во рурален Виетнам, 14-годишната Маи му станува трета сопруга на богат земјопоседник. Таа не знае дека нејзините скриени страсти ќе се појават ненадејно...
 • Квар (1978)

  денес
  image
  Novinar živi uhodanim građanskim životom, u braku sa ženom iz ugledne porodice. Međutim, ređaju se sukobi sa sefom na radnom mestu, brak se klima, a spoljna...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.