рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 8.04/10
(24 гласови)

СОДРЖИНА

Луси е англиска дама на одмор во Италија, а како што ѝ доликува, придружничка ѝ е нејзината постара роднина Шарлот. Луси го запознава Џорџ, неконвенционално и слободоумно момче кое не одговара на стандардите на англиското високо друштво. За да ја оттргне Луси од лошото влијание на Џорџ, Шарлот одлучува да се вратат во Англија. По враќањето, Луси се посвршува за Сесил кој е соодветен за нејзе, но набргу открива дека Џорџ и татко му се преселиле во близина на нејзината куќа.

Слики

Соба со погледСоба со погледСоба со погледСоба со погледСоба со погледСоба со погледСоба со погледСоба со погледСоба со погледСоба со погледСоба со поглед

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ноќи у Родантеу (2008)

  image
  Дајан Лејн, Ричард Гир и Џејмс Франко тумаче главне ликове у овој нежној причи Николаса Спарка, о нади и радости, о жртви и опраштању – дирљиви подсетник да је...
 • Викај ме со твоето име (2017)

  image
  Лето во 1983-тата во Северна Италија и Елио, внимателно 17-годишно момче, деновите ги поминува во семејната вила од 17-тиот век, препишувајќи и свирејќи класична...
 • Животна прекретница (1977)

  image
  Мелодрама. Деедее Родгерс (С. МацЛаине) и њезин супруг Wаyне (Т. Скерритт) бивши су балетани који су умјесто каријера одабрали обитељски живот. Једнога дана у...
 • Фатален грев (2013)

  image
  Момче и девојка се заљубуваат еден во друг. Но ноќта кога се запознаваат, таа била пијана и дрогирана, а тој ја искористил. И покрај тоа што таа не се сеќава...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.