poster

Сломљена крила

The Wings of Eagles (1957)

Режисер: John Ford

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.8/10

СОДРЖИНА

U.S. Navy pilot Frank 'Spig' Wead is a fun-loving and rowdy adventurer, but also a fierce proponent of Naval aviation. His dedication to the promotion of the Navy's flying program is so intense that his marriage and family life suffer. When an accident paralyzes him, Spig finds a new means of expressing his love of flying: screenwriting. Successful and acclaimed, he finds the U.S. entry into World War II to be an irresistible call. Pleading that he be reinstated in the Navy despite his paralysis, Spig finds he has an enormous contribution yet to make.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тие се бомби (2019)

  среда
  image
  Група жени се одлучуваат да го победат Роџер Еилс, претседателот на Фокс Њус а со тоа да ја променат токсичната работна атмосфера која тој ја створил за време на...
 • Сивиот (2007)

  среда
  image
  Во раниот 20-ти век, Алберт Фиш, еден навидум добродушен татко и дедо кој сам го има одгледано своето семејство откако неговата сопруга го има оставено, излегува...
 • Крвави за ова (2016)

  среда
  image
  Неверојатна вистинита приказна за светскиот шампион во бокс Вини Пациенца, кој по една речиси фатална автомобилска несреќа, не знаејќи дали пак ќе прооди, прави...
 • Заувек Бритни (2017)

  денес
  image
  Сада давне 2007. године Бритнеy се појавила у јавности посве обријане главе, након што је објављено да је отишла из клинике за рехабилитацију од дроге након само...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.