СОДРЖИНА

Во оваа пародија на најпопуларните хорор-филмови, една група тинејџери почнува да ја следи сериски убиец, кој бара одмазда откако децата случајно убиваат човек по една автомобилска несреќа.
Во оваа пародија на најпопуларните хорор-филмови, една група тинејџери, не многу паметната Бафи, нејзината најдобра пријателка Бренда, наркоманчето Шорти, фудбалерот Реј, дрдорливиот Грег, сексуално опседнатиот Боби и неговата девојка Синди бегаат од еден манијак, кој бара одмазда откако децата по грешка убиваат еден човек по една сообраќајна несреќа. Тие, исто така, мораат да се справат и со љубопитната новинарка Гејл Хејлсторм и со ексцентричниот средношколски директор Сквигли.

Слики

Страшен филмСтрашен филмСтрашен филмСтрашен филмСтрашен филмСтрашен филмСтрашен филмMiramaxMiramaxMiramaxMiramaxMiramaxСтрашен филм

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Специјална пратка (2008)

  четврток
  image
  Максин Картер е курир со најдобри врски на целиот брег на Пацификот. Цело време е на пат и не сака да го промени ова од времето кога била сведок на смртта на...
 • Поп ѕвезда: Никогаш не се откажувај (2016)

  четврток
  image
  Енди Самберг, Акива Шефер и Џорма Таконе ги прикажуваат своите музички таленти на големиот екран. Овој документарец го следи бившиот член на тинејџерската музичка...
 • Патот (2010)

  четврток
  image
  Калифорнискиот доктор Том доаѓа во Франција за да ги земе останките на својот син кој загинува на Пиринеите во една бура, одејќи по „Патот до Сантјаго“. Во чест...
 • Маж од соништата (2021)

  четврток
  image
  Сара, писателка која се мачи со блокада во пишувањето, бара инспирација – и ја наоѓа кога случајно го среќава Годфри, несреќен отпадник кој постојано ги менува...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.