Оценка на корисникот: 6.9/10
(226 гласови)

СОДРЖИНА

Super-suave George Sanders stepped into the shoes of Simon Templar (vacated by Louis Hayward) for this sprightly mystery, based on Leslie Charteris's novel Angels of Doom. Here, Sanders takes on the San Francisco underworld in order to prove the innocence of Wendy Barrie's policeman father. Jonathan Hale also joins the series in the recurring role of Inspector Fernack, who starts every case by putting Templar at the top of the list of suspects. Briskly directed by John Farrow (father of Mia), the film boasts atmospheric sets by Van Nest Polglase, who designed the Astaire/Rogers musicals as well as Citizen Kane.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
  • Сите добри нешта (2010)

    image
    Филм инспириран од вистинитата приказна за најозлогласениот случај на исчезната личност во историјата на Њујорк. Филмот е приказна за тајните и лагите зад едно...
  • Мистерии на гаражната распродажба: Убиства од романи (2016)

    image
    Во дуќанот на Џенифер влегува човек кој бара достава до неговиот дом, а Џенифер се согласува. Кога доаѓа во неговиот стан кој е во распад, Џенифер го наоѓа мртов....
  • Приказна од Бронкс (1993)

    image
    Калоџеро расте во Бронкс, во квартот каде што владее гангстерот Сони со којшто Калоџеро е опседнат. Наскоро Калоџеро и Сони се спријателуваат и тоа не му се...
  • Фотодетективка: Смрт на позорници (2020)

    image
    Иза позорнице, фотографкиња Аллие Адамс открива тијело мртве главне звијезде схоwа, убијене прије подизања завјесе.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.