poster

Мистериите на Хејли Дин: Убиствена казна

Killer Sentence (2019)

Режисер: Michael Robison

рејтинг: 6.9/10

СОДРЖИНА

Кога штотуку ослободениот убиец кој претходно бил затворен со помош на Хејли Дин е убиен, а пријателката на Хејли, јавната обвинителка Паулина Д’Орацио е обвинета за злосторството, Хејли и Финчер Гарланд мораат да го најдат вистинскиот убиец со цел да ја ослободат Паулина, која се соочува со судење кое може да ѝ ја уништи кариерата и во кое може да биде осудена на доживотен затвор.

Слики

Мистериите на Хејли Дин: Убиствена казна

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ден на знамето (2021)

  денес
  image
  Шон Пен е режисер и глуми заедно со својата ќерка Дилан Пен во овој интимен семеен портрет за млада жена која се бори да ги помири своите сеќавања за својот сакан...
 • Смртта на актерката: Мистериите на Аурора Тигарден (2018)

  денес
  image
  Една холивудска екипа снима филм во Лоренсетон, но кога ѕвездата на филмот е најдена мртва, библиотекарката Аурора и нејзините пријатели од клубот мораат да го...
 • Инспектор Торн: Страшливец (2010)

  денес
  image
  Убиец ќе ја избере својата жртва на железничка станица и ќе ја следи до дома. Во исто време, полицијата ќе најде уште една жртва, убиена на ист начин и на истата...
 • Писател од сенка (2010)

  денес
  image
  Филмот е снимен според истоимениот роман на Роберт Херис, а ја следи приказната за бившиот британски премиер Адам Ленг (Пирс Броснан), кој треба да ги напише...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.