poster

Не е лошо да се биде човек

Nije lose biti covek (2021)

Режисер: Dušan Kovačević

Каде да се погледне
Во кината од 24.2.22
Cineplexx
рејтинг: 6.0/10

СОДРЖИНА

Приказната го следи професорот по пијано Милан 5 години откако неговиот кум, некогашната поп ѕвезда Бели, исчезнува под неразјаснети околности. Милан одлучува да ја разреши мистеријата и конечно да дознае што се случило. Не наоѓајќи поддршка од семејството и околината, Милан развива пријателски однос со куче скитник.

Слики

Не е лошо да се биде човекНе е лошо да се биде човек

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Боксери иду у рај (1967)

  image
  Трагикомична прича о бившем боксерском шампиону, непобеѓеном у рингу, али побеѓеног алкохолом. Филм је снимљен 1967.
 • Смотаниот чевлар (2014)

  image
  Макс Симкин поправа чевли во еден дуќан во Њујорк, кој е во сопственост на неговото семејство повеќе генерации. Незадоволен од својот живот, Макс случајно наидува...
 • Во далечното соседство (2010)

  image
  Филмот е заснован на класичен цртан на Џир Танигучи. Возрасен човек се буди и сфаќа дека повторно станал тинејџер. Томас е во своите педесетти, оженет, семеен...
 • Џулиета и духовите (1965)

  image
  Првиот филм во боја на Федерико Фелини е калеидоскоп од соништа, духови и сеќавања. Џулиета Масина игра измамена жена чија неспособност да се соочи со реалноста...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.