poster

Одредот на отпишаните: Нова мисија

The Suicide Squad (2021)

акција, авантуристички, комедија, научна фантастика | САД, Канада, Обединетото Кралство
Режисер: James Gunn

рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 5/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Добре дојдовте во пеколот познат како Бел Рев, затвор со највисока стапка на смртност во САД. Таму се затворени најлошите супер злосторници кои ќе направат сè за да излезат - дури и да ѝ се придружат на супер тајната ударна единица Икс. Денешната задача која значи „победа или смрт“ е да се собере колекција на затвореници, вклучувајќи ги Бладспорт, Миротворец, Капетан Бумеранг, Реткечер 2, Савант, Кинг Шарк, Бекгард, Џевелин и омилената лудачка Харли Квин. Потоа да се вооружат со тешко оружје и да се исфрлат (буквално) на оддалечениот остров на Корто Малтезе, кој е полн со непријатели. Движејќи се низ џунглата и здружувајќи се со милитантни непријатели и герилски сили на секој чекор, единицата е на мисија „најди и уништи“, а единствено полковникот Рик Флег е на терен за да ги контролира.

Слики

Одредот на отпишаните: Нова мисија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • /Мекгрубер (2010)

  денес
  image
  Во Источен Сибир, Дитер Фон Кант (В. Килмер) и неговите луѓе ја преземаат контролата над проектил вооружен со боева глава. На другата страна на светот, во...
 • Дневна светлина (1996)

  денес
  image
  Во експлозија во тунел во Њујорк се рушат и влезот и излезот. Љуѓе остануваат заробени внатре. Еден херој (Силвестер Сталоне) се обидува да ги однесе на безбедно...
 • Железен човек 3 (2013)

  денес
  image
  Ексцентричниот гениј, милијардер и филантроп Тони Старк е суперхеројот со оклоп, познат како Железниот човек. По неговата херојска и самопожртвувана акција во...
 • Воз за Пусан (2016)

  денес
  image
  Док се непознати вирус шири целомземљом, Корејске власти проглашавасјуванредно стање, но ситуација убрзо измиче контроли. Неколицина оних који су се у том...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.