poster

The Case of the Black Cat

The Case of the Black Cat (1936)


Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.4/10

СОДРЖИНА

Петер Лаxтер назове Перрyја Масона касно једне ноќи и пита га да доѓе до њега како би промијенио опоруку. Избацује Wилму и дијели иметак измеѓу два унука. Сумња да га нетко покушава убити и убрзо погине у пожару код куќе. Перрy сумња у прљаву игру те тражи од мртвозорника да провјери вријеме смрти и сазна да је жртва умрла давно прије пожара. Када убију вратара, а затим и ДеВоа, полиција пронаѓе довољно доказа да оптужи Wилминог дечка Кеена за уморство. Перрy заступа Кеена на суѓењу...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Убиство близу стрмната карпа (2015)

  image
  Пронајдено е телото на човекот кој паднат од познатата карпа Етретат во Нормандија, близу морето. Во неговиот автомобил, полицијата открива заканувачко писмо,...
 • Мистерии на гаражната распродажба: Смртоносна соба (2015)

  image
  Пријателката на Џенифер, Адријана, има проблеми со продажбата на една викторијанска вила поради приказната дека во куќата има една тајна соба и дека никој не може...
 • Мистериите на Мердок: Среќен Божик со Мердок (2015)

  image
  Мердок, Огдена и тимот го спасуваат Божик со решавање на мистеријата на филантропот најден мртов пред празниците и на исчезнатите подароци кои тој требал да им ги...
 • Џеси Стоун: Танки лед (2009)

  image
  У овом узбудљивом петом наставку телевизијског серијала, пријатељ и колега Џесија Стоуна бива рањен током боравка у Бостону и провинцијски полицајац Џеси Стоун...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.