СОДРЖИНА

Кога Мармадјук заедно семејството се сели во ново соседство во Оринџ Каунти, Калифорнија, ова огромно куче-тинејџер дознава дека вклопувањето во друштвото на неговите нови четириножни пријатели и потенцијални љубови, не е секогаш лесно.
Мармадјук, најсимпатичниот дански пес, се префрла од славниот стрип (кој се појавува во 600 весници, во преку 20 земји) на големиот екран. Огромниот пес кој никогаш не се вклопува во средината, конечно наоѓа место каде е во ред да си поинаков. Сега, откако се преселува во Оринџ Каунти, Калифорнија, Мармадјук му помага на своето семејство при преминот од Средниот Запад во Оринџ Каунти. Но, тој исто така открива и дека вклопувањето во средината на своите нови пријатели не е секогаш лесно за пес-тинејџер што тежи 90 килограми. За среќа, грбот на Мармадјук секогаш го чува неговиот „полубрат“ и најдобар пријател, Карлос, руски син мачор.

Слики

МармадјукМармадјукМармадјукNew RegencyМармадјукМармадјукМармадјукМармадјукМармадјукМармадјукМармадјук

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Руфус (2016)

  image
  Пошто Мени над чаробним амулетом пожели да његов пас Руфус постане дечак, то се и деси, те њих двојица постану главни у школи.
 • Авантуре у Паризу (1999)

  image
  Сестре Мелание (Марy-Кате Олсен) и Аллyсон (Асхлеy Олсен) разочаране су кад их мајка за школске празнике пошаље к строгом дједу у Париз. Меѓутим, њихов дјед...
 • Дневникот на Грег: Правилата на Родрик (2011)

  image
  Кога „слабакот“ Грег тргнува во седмо одделение, тој и неговиот постар брат и главен малтретирач Родрик мора да се соочат со погрешните напори на нивните родители...
 • Шоуто на кучето и понито (2018)

  image
  Трогателен филм за коњ и пони.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.