poster

Дадилката Мекфи и големата експлозија

Nanny McPhee Returns (2010)

комедија, семејни, фантастика, воени | Обединетото Кралство, Франција, САД
Режисер: Susanna White

рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 8/10
(20 гласови)

СОДРЖИНА

Направете место за повеќе забава и урнебесен хаос кога добитничката на „Оскар“ Ема Томпсон ја репризира својата улога на волшебната дадилка Мекфи, оти таа пристигнува кога е најпотребна и кога е најмалку посакувана.
Кога дадилката Мекфи се појавува на вратата на фармата на презафатената млада мајка Изабел Грин (Меги Гиленхал), открива дека децата на г-ѓа Грин се наоѓаат во целосна војна против нивните два разгалени братучеда од градот. Користејќи сѐ, од летечки мотоцикл до статуа што оживува, прасе што се качува на дрва и слон што се појавува на најчудните места, дадилката Мекфи ја користи својата магија за да им одржи на децата пет драгоцени лекции од кои најбитната е да научат како да бидат сложни.

Слики

Дадилката Мекфи и големата експлозијаДадилката Мекфи и големата експлозијаДадилката Мекфи и големата експлозијаДадилката Мекфи и големата експлозијаДадилката Мекфи и големата експлозијаДадилката Мекфи и големата експлозијаДадилката Мекфи и големата експлозијаДадилката Мекфи и големата експлозијаДадилката Мекфи и големата експлозијаДадилката Мекфи и големата експлозијаДадилката Мекфи и големата експлозијаДадилката Мекфи и големата експлозијаДадилката Мекфи и големата експлозијаДадилката Мекфи и големата експлозијаДадилката Мекфи и големата експлозијаДадилката Мекфи и големата експлозијаДадилката Мекфи и големата експлозијаДадилката Мекфи и големата експлозијаДадилката Мекфи и големата експлозија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ние не сме ангели (1989)

  петок
  image
  Побегнатите затвореници Нед и Џим наоѓаат засолниште во манастир каде што глумат свештеници за да го избегнат апсењето. Со намера да побегнат преку канадската...
 • I Can Quit Whenever I Want (2014)

  петок
  image
  A chemist, university researcher barely earning a living, is fired. After meeting a student of his, he learns the street value of drugs. He then designs a...
 • Parents in Progress (2019)

  петок
  image
  Simona is a single mom with a son, Filippo, who has reached his eighth birthday. A party must be organized and Simona dedicates body and soul to the task of...
 • Суперначо (2006)

  петок
  image
  Васпитан у мексичком свештеничком сиротишту, млади Наќо сада у њему ради као кувар. Меѓутим, Наќова права љубав лежи на другом месту-гоњен својом страшќу према...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.