рејтинг: 7.6/10
Оценка на корисникот: 8.06/10
(34 гласови)

СОДРЖИНА

Енцо и Жак се познаваат долго време. Нивното пријателство започнало во детските денови на Медитеранот. Не се најдобри пријатели, но и двајцата го сакале нуркањето и нуркале по цел ден. Tаткото на Жак, исто така нуркач, починал во Средоземното Море, а потоа Енцо и Жак го изгубиле контактот. По неколку години тие се веќе возрасни мажи, а Енцо, заедно со Џоана, оди во Перу и таму го среќава Жак кој работи за група научници. Џоана го гледа Жак како нурка и почнува да се интересира за него, но тие не успеваат да се зближат. По неколку недели, таа дознава за натпревар во нуркање во Таормина, Италија, па за да го види Жак повторно, измислува приказна за компанијата во која работи да ја испрати во Италија. Во Таормина е и Енцо, актуелниот светски шампион во нуркање, кој знае дека Жак може да го собори од тронот. Овојпат Џоана и Жак се зближуваат, но Жак не успева да се врзе, а соперништвото со Енцо го носи на опасен терен...

Слики

Големото синилоГолемото синилоГолемото синилоГолемото синилоГолемото синилоГолемото синило

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Борачот (2008)

  image
  Поред тога што се нашао на бројним "Топ 10" листама 2008. године, филм “Рвач” је освојио Златног Лава на филмском фестивалу у Венецији. Мики Рурк је награѓен...
 • Дан одлуке (2014)

  image
  Филм Ивана Рајтмана (Истеривачи духова, Само секс) о процесу ангажовања играча за следеќу сезону, прати живот Сонија Вивера Јуниора (Кевин Цостнер), менаџера...
 • Ролерки (2009)

  image
  Блис има 17 години и слабо се согласува со својата мајка, затоа што таа постојана ја тера да настапи на натпревар за убавина. Тоа е само губење време за Блис,...
 • Легенда (2010)

  image
  Мек Четли бил млад и перспективен борач, сè додека автомобилска несреќа не му ставила крај на неговиот живот. Неговиот син Мајк (Џ. Цена) некогаш бил борач во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.