СОДРЖИНА

За време на еден егзибициски меч, пријателот на Роки, Аполо Крид, е безмилосно претепан до смрт од силниот руски дебитант Иван Драго. Роки сака да му возврати на Драго и лета во Русија за да тренира за борбата на Божиќ.
Роки Балбоа (Силвестер Сталоне) е светски шампион во тешка категорија, но на сцената се појавува нов предизвикувач: Драго (Долф Лундгрен), висок 190 см и тежок 120 кг, боксер кој е поддржан од Советскиот Сојуз. Овојпат режимот на тренинг го носи Роки во Сибир, каде што се подготвува за мечот што ќе се одржи во Москва и ќе се пренесува глобално на ТВ. Но ништо не може да го подготви за она со што наскоро ќе се соочи – борба до крајот, во којашто ќе мора да се брани не само себеси, туку и честа на својата земја!

Слики

Роки 4Роки 4Роки 4Роки 4Роки 4Роки 4Роки 4Роки 4Роки 4Роки 4

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Борачот (2008)

  image
  Поред тога што се нашао на бројним "Топ 10" листама 2008. године, филм “Рвач” је освојио Златног Лава на филмском фестивалу у Венецији. Мики Рурк је награѓен...
 • Пеколна патека (1986)

  image
  Кру Џонс е млад возач на БМХ кој живее во мало гратче со мајка му и сестра му. Кру е соочен со тешка одлука: квалификациската трка за “Пеколната патека“ е истиот...
 • Ролерки (2009)

  image
  Блис има 17 години и слабо се согласува со својата мајка, затоа што таа постојана ја тера да настапи на натпревар за убавина. Тоа е само губење време за Блис,...
 • Дан одлуке (2014)

  image
  Филм Ивана Рајтмана (Истеривачи духова, Само секс) о процесу ангажовања играча за следеќу сезону, прати живот Сонија Вивера Јуниора (Кевин Цостнер), менаџера...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.