Содржина

За време на еден егзибициски меч, пријателот на Роки, Аполо Крид, е безмилосно претепан до смрт од силниот руски дебитант Иван Драго. Роки сака да му возврати на Драго и лета во Русија за да тренира за борбата на Божиќ.
Роки Балбоа (Силвестер Сталоне) е светски шампион во тешка категорија, но на сцената се појавува нов предизвикувач: Драго (Долф Лундгрен), висок 190 см и тежок 120 кг, боксер кој е поддржан од Советскиот Сојуз. Овојпат режимот на тренинг го носи Роки во Сибир, каде што се подготвува за мечот што ќе се одржи во Москва и ќе се пренесува глобално на ТВ. Но ништо не може да го подготви за она со што наскоро ќе се соочи – борба до крајот, во којашто ќе мора да се брани не само себеси, туку и честа на својата земја!

Слики

Роки 4Роки 4Роки 4Роки 4Роки 4Роки 4Роки 4Роки 4Роки 4Роки 4

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Крид (2015)

  image
  Адонис Џонсон (Мајкл Б. Џордан) никогаш не го познавал својот познат татко, светскиот шампион во тешка категорија Аполо Крид, кој умрел пред тој да се роди....
 • Крид 2 (2018)

  image
  Соочување со противникот на своето семејство, уште повеќе го мотивира за борба во рингот. Роки и Адонис ќе се соочат со своето заедничко наследство и ќе сфатат...
 • Легенда (2010)

  image
  Мек Четли бил млад и перспективен борач, сè додека автомобилска несреќа не му ставила крај на неговиот живот. Неговиот син Мајк (Џ. Цена) некогаш бил борач во...
 • Роки (1976)

  image
  Ова е филм кој ја инспирираше нацијата и освои „Оскар“ за најдобар филм и најдобар режисер (Џон Г. Авилдсен)! Публиката и критиката топло ја дочекаа американската...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.