рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 7.11/10
(27 гласови)

СОДРЖИНА

Потресен и застрашувачки трилер за еден човек кому му е одземено сѐ што некогаш го има сакано; а за да си ги поврати животот и семејството, тој мора да се соочи со пречки кои имаат мистериозно потекло, да издржи неброени искушенија на својата вера, да се бори со сопствениот здрав разум, да ги истражи длабочините и моќта на сопствената душа.
Во овој мистериозен и тежок драматичен трилер, Пол Вокер е Бен, очаен маж кој ја оплескува со својата условна казна и повторно ја губи својата работа и своето семејство, кога прави грешка и учествува во грабеж со својот брат кој е деликвент. Поради тоа што кражбата завршува со убиство, Бен е осуден на смрт со инјекција. Сепак, измачениот Бен е шокиран кога дознава дека на другиот крај на иглата се наоѓа себеси како вработен во една бизарна психијатриска установа каде ќе подлежи на една исцрпувачка духовна трансформација во обид да открие каде точно се наоѓа и како има стигнато таму.

Слики

Проект ЛазарусПроект ЛазарусПроект ЛазарусПроект ЛазарусПроект ЛазарусПроект ЛазарусПроект ЛазарусПроект ЛазарусПроект ЛазарусПроект ЛазарусПроект ЛазарусПроект ЛазарусПроект ЛазарусПроект ЛазарусПроект ЛазарусПроект ЛазарусПроект ЛазарусПроект ЛазарусПроект ЛазарусПроект ЛазарусПроект ЛазарусПроект ЛазарусПроект ЛазарусПроект ЛазарусПроект Лазарус

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Оверена копија (2010)

  денес
  image
  Жилијет Бинош је освојила Награду за најбољу глумицу на Фестивалу у Кану за улогу у овој забавној и провокативној љубавној драми легендарног аутора Абаса...
 • Сањар (2005)

  денес
  image
  Судбина овог филма је да постане породични класик! Навијаќете за његове јунаке до самог краја, а после тога ќете се осеќати још боље. Курт Расел (Тријумфални...
 • Ask Sana Benzer (2015)

  денес
  image
  A young girl, with a troubled past, and a young boy fall in love in a small but beautiful town.
 • Млади и вљубени (2020)

  денес
  image
  Паметната 14-годишна Харпер влегува во извртено искрена прва љубов со најдобриот другар на брат ѝ Тили, додека го истражува нејзиниот нов феминизам и двојните...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.