СОДРЖИНА

Откако судијата ѝ доделува долга затворска казна на една жена, нејзиниот брат почнува да го следи судијата за да ја смени својата одлука. Помеѓу нив започнува конфликт, што резултира со тоа што судијата одеднаш станува криминалец...
Судијата (Маит Малмстен) е човек кој во судницата се држи до строгите правила и до законите. Сепак, неговиот приватен живот е во целосен хаос. Откако судијата одлучува да ѝ додели долга затворска казна на една жена, нејзиниот брат (Март Аванди) започнува да го следи судијата за да ја промени одлуката во однос на пресудата. Судијата останува непоколеблив. Пресудата е конечна. Помеѓу нив започнува конфликт, што резултира со тоа што судијата одеднаш самиот станува криминалец. Неспособен да го признае криминалот, судијата бега во Финска, каде што серија комични пресврти го водат кај голем број чудни луѓе и криминални ситуации. „Строгиот судија“ е патувачки филм исполнет со мрачен хумор. Приказна за злосторство и казна.

Слики

Строгиот судијаСтрогиот судијаСтрогиот судијаСтрогиот судијаСтрогиот судијаСтрогиот судијаСтрогиот судијаСтрогиот судијаСтрогиот судија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ние не сме ангели (1989)

  денес
  image
  Побегнатите затвореници Нед и Џим наоѓаат засолниште во манастир каде што глумат свештеници за да го избегнат апсењето. Со намера да побегнат преку канадската...
 • I Can Quit Whenever I Want (2014)

  денес
  image
  A chemist, university researcher barely earning a living, is fired. After meeting a student of his, he learns the street value of drugs. He then designs a...
 • Parents in Progress (2019)

  денес
  image
  Simona is a single mom with a son, Filippo, who has reached his eighth birthday. A party must be organized and Simona dedicates body and soul to the task of...
 • Суперначо (2006)

  денес
  image
  Васпитан у мексичком свештеничком сиротишту, млади Наќо сада у њему ради као кувар. Меѓутим, Наќова права љубав лежи на другом месту-гоњен својом страшќу према...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.