Содржина

Suffering from a serious case of amnesia thanks to naughty King Julien, Santa Claus and his reindeer find themselves marooned in exotic Madagascar. With St. Nick's swift sleigh crammed with toys and gifts, the castaway team of friends--Alex, Marty, Melman, and Gloria--are now the only ones who can attempt to save Christmas. However, will the homesick New Yorkers set aside their ambitions for the children of the world?

Слики

Merry MadagascarMerry MadagascarMerry MadagascarMerry Madagascar

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Крудс 2: Нова ера (2020)

  image
  Семејството Крудс преживеа ѕверови и природни катастрофи, но сега мора да се соочи со нивниот најголем предизвик досега: уште едно семејство! Во потрага по нов...
 • Куќата на големиот магионичар (2013)

  image
  Мачотор Молња е исфрлен на улица од страна на сопствениците. Барајќи каде да се сокрие од невремето, тој наоѓа засолниште во таинствената куќа на пензиониран...
 • Мравки (1998)

  image
  Една мала мравка-работник по име З сонува да го освои срцето на прекрасната принцеза Бала, па го убедува својот пријател мравка-војник да го замени местото со...
 • Принцеза Лате и Магични водени камен (2019)

  image
  Једини начин да шума поновно добије воду је да врати чаробни водени камен који је украо Краљ медвједа. Принцеза Лата, наш главни лик, преузима ту одговорност....
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.