poster

Фантастичното враќање во Оз

Urfin Dzhyus vozvrashchaetsya (2019)

анимација, авантуристички, семејни | Руската Федерација
Режисер: Fyodor Dmitriev

Каде да се погледне
Во кината од 28.1.21
Cineplexx
рејтинг: 3.6/10

СОДРЖИНА

На тројца полицајци, кои соочени на секојдневно насилство се обидуваат да си го одржат личниот и емотивен живот, им е доделена несекојдневна задача.

Слики

Фантастичното враќање во ОзФантастичното враќање во ОзФантастичното враќање во ОзФантастичното враќање во ОзФантастичното враќање во Оз

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Херкул (1997)

  денес
  image
  Неверојатна одисеја исполнета со хумор, фантазија и авантура се одвива во урнебесниот филмски хит „Херкул“. Одземен од боговите како новороденче, посвоен на...
 • Пиксији мали вилењаци (2015)

  денес
  image
  "Пиксији мали вилењаци" је анимирани филм, синхронизован на српски језик. Џој Бек је изгубио љубав свог живота због "Клетве Пиксија" која је бачена на њега након...
 • Тајниот живот на мачките (2018)

  денес
  image
  Том е дебела и мрзелива мачка која често седи замислена на прозорецот. Живее со синот Тино во удобен стан во градот каде што е и роден и во чија удобност ужива....
 • Харви и чаробни музеј (2017)

  денес
  image
  Крените у авантуру са Харвијем и његовом екипом у заборављене магичне музеје. Харви је паметан, али превише живахан дечак с једном амбицијом: да пређе последњи...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.