A heist gone wrong. A gunman with an AK-47. Three officers trapped without ammo. His partner frozen in fear, Detective Jim Dunbar without hesitation took action of intense bravery that killed the gunman, saved the officers and made him a hero. He also took a bullet that blinded him forever. Most officers injured in the line of duty opt for desk jobs or early retirement. Not Dunbar. He's rehabilitated both body and attitude and fought his way back to active duty. His fresh start at a new precinct is threatened by the simple truth that no one really wants him there. His new partner, Karen Bettencourt, doesn't trust that she can rely on him. However, being blind makes Dunbar a better cop than he ever has been. Steven Bochco's drama stars Ron Eldard (frequent guest star of ER (1994) as Dunbar, who tackles the issue of handicapped employees head-on. Unique visual effects give us a window on what Dunbar "sees" with his remaining senses, as he learns to be a better cop and a better man. He ...

Ishte në kanal:

RAI 3  

REKOMANDIMET
 • Degrassi: Gjenerata e re (2001)

  e hënë
  image
  Brezi i ardhshëm i studentëve në Degrassi janë këtu. Degrassi: Gjenerata Tjetër zhvillohet 14 vjet pas shfaqjes së hitit të kultit "Degrassi Junior High" pasi...
 • Grey's Anatomy (2005)

  e hënë
  image
  A drama centered on the personal and professional lives of five surgical interns and their supervisors.
 • Apartamenti i pafajësisë (2020)

  e hënë
  image
  Han një djalosh i pashëm dhe karizmatik është i mbushur me kujtime të dhimbshme dhe tragjedi brenda familjes. Pas kthimit nga SHBA, ai i kushton jetën babait dhe...
 • Giuliana & Bill (2009)

  Sot
  image
  E! New reporter Giuliana Rancic and her husband, "Apprentice" winner Bill Rancic, lead a whirlwind life. She's a TV personality in LA, while Bill is a real estate...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.