Përleshjet midis grabitqarëve dhe preve janë ngjarjet më dramatike në natyrë. Sfida më e vështirë zbulon gamën e jashtëzakonshme të teknikave që grabitqarët përdorin për të kapur pretë e tyre - nga leopardi, krokodilët e Nilit, balenat vrasëse ...

Ishte në kanal:

EXP Natyra  BBC Earth  HTV3  

REKOMANDIMET
 • TV kalendar

  image
  TV kalendar, jedna od najdugovječnijih emisija na Hrvatskoj televiziji, prvi je put emitiran na Radio-televiziji Zagreb u subotu 3. siječnja 1976. u 15.30, prije...
 • Ben Fogle: New Lives in the Wild (2013)

  image
  British adventurer Ben Fogle visits utterly desolate places in different outward parts of the world where men, alone or with a family, forsake most modern...
 • Udhëtime në hekurudhat e Kanadasë (2019)

  image
 • Nga Rusia në Iran (2017)

  image
  Atje ku Rusia takon Azinë, gjendet një tokë e fshehtë majash dramatike dhe kulturash të lashta. Për shekuj, luftrat dhe barrierat natyrore i kanë ndaluar të huajt...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.