Шестделната серија на ХБО „Белиот лотос“ од Мајк Вајт („Просветлени“), е остра социјална сатира која следи различни вработени и гости во еден ексклузивен ресорт на Хаваи во текот на една интензивна недела во рајот.
Создадена од Мајк Вајт („Просветлени“ на ХБО), „Белиот лотос“, е остра социјална сатира која следи различни вработени и гости во еден ексклузивен ресорт на Хаваи во текот на една интензивна недела. Во Белиот лотос се пријавува млад пар набргу по нивната свадба од бајките, жена која тажи по смртта на мајка ѝ, како и многу моќна директорка, придружена од нејзиниот помалку успешен сопруг, нивниот син тинејџер, како и ќерката која е на факултет и која со себе ја води својата најдобра пријателка. Додека мрачната динамика се појавува со секој изминат ден, оваа шестделна лимитирана серија постепено ја открива комплексната вистина за навидум совршените патници, ведрите хотелски службеници, како и идиличното место само по себе.

Беше на каналите:

HBO3  HBO2  HBO  

ПРЕПОРАКИ
 • Очајне домаќице (2004)

  вторник
  image
  Једнога лијепог сунчаног дана у самом срцу Америке, у најљупкијем од свих љупких предграѓа, куќаница Марy Алице Yоунг (Бренда Стронг) се… убила! Сада, Марy Алице...
 • Selo gori, baba se češla (2007)

  вторник
  image
  Поред веќ познате и веома популарне екипе глумаца, коју су предводили Драган Николиќ, Милорад Мандиќ Манда, Радош Бајиќ, Љиљана Стјепановиќ, Олга Одановиќ, Мирко...
 • Ричард Касел (2009)

  вторник
  image
  Једна од најпопуларнијих серија у 2009. години у Америци прати причу Нејтан Филиона као Ричарда Касла, познатог писца крими романа и мистерија, који је у својој...
 • Смрт во рајот (2011)

  вторник
  image
  „Смрт у рају“ прати британског полицајца који на свој осебујан начин разоткрива мистериозна убојства на Карибима. Радња се одвија око лика строгога британског...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.