Кадир и Ајлиз се предодредени да се спојат во една прекрасна љубовна приказна, во која се соочуваат со страдањата на нивните семејства чиишто корени датираат од страшниот земјотрес што се случил во источна Турција децении пред тоа. Мајката на Кадир го раѓа вториот син токму кога се случил земјотресот и семејството е растурено кога таа е одведена во Истанбул.
Таа ќе биде измамена дека Ерол, којшто е дете на друга жена, е нејзин втор син. Во знак на благодарност кон човекот којшто и' се претставува како спасител на синот од урнатините на земјотресот, таа ќе се омажи за него. Разочаран од одлуката на својата мајка, Кадир ќе и го сврти грбот и ќе замине во Доха. Многу години подоцна, таму се сретнува со Ајлиз и развива емоции кон неа, несвесен дека таа му е сестра близначка на Ерол.
Сложената емоционална мрежа која е испреплетена околу нивната врска уште повеќе се усложнува со појавувањето на Селахатин, вистинскиот брат на Кадир. Помирувајќи се со шокантната вистина, Кадир го презема товарот на средување на односите во семејството и надминување на предизвиците во неговата љубов кон Ајлиз.

Беше на каналите:

Kanal5  

ПРЕПОРАКИ
 • Кхлое и Ламар (2011)

  денес
  image
  When Khloé Kardashian and Lamar Odom said "I do" in 2009, it was front-page celebrity news. Now with their first year of marriage behind them, the couple is...
 • Јутро ќе променити све (2018)

  денес
  image
  Главни ликови су млади људи, који су прешли тридесету, завршили са школовањем, нису оформили породицу, немају сталне послове и још увек трагају за собом и "својим...
 • Мелек (2019)

  денес
  image
  Прича о двије обитељи Карадаг и Ширхан које су блиске стољеќима и до чијег је раздора дошло када се кќи обитељи Карадаг супротставила наредби патријарха у којем...
 • Вовед во анатомија (2005)

  денес
  image
  'Увод' је други најгледанији програм у Америци, одмах иза овогодишњег Супербоwла који је био најгледаније финале америчког ногомета посљедњег десетљеќа. Серија је...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.