Зејнеп верува дека има среќен дом и брак без проблеми, но нејзиниот сопруг всушност ја изневерува со нејзината блиска пријателка и сосетка Мелтем. Еден ден, Зејнеп, нејзиниот сопруг Ахмет, нивниот син Џан и ќерката Елиф патуваат со автомобил заедно со Мелтем. Кога прават пауза на една бензинска станица, сите излегуваат од автомобилот, а на Џан му даваат задача да внимава на Елиф. Но, кога се враќаат, Елиф не е во колата. Животот на Зејнеп и на целото семејство ќе се претвори во кошмар поради исчезнувањето на Елиф. Поминуваат години, а Зејнеп никако не престанува да ја бара ќерка си, дури и кога и полицијата и целото семејство ќе изгубат надеж. По некое време, полицијата губи надеж дека девојчето ќе биде пронајдено живо и има намера да го затвори случајот, но Синан, човекот којшто ја води истрагата, не го дозволува тоа. Со тек на време, истражувајќи го случајот, Синан почнува емотивно да се поврзува со Зејнеп. Како минуваат годините, таа негова поврзаност се претвора во голема љубов. Уште од првиот миг кога го запознава Синан, Зејнеп верува дека тој ќе успее да ја најде нејзината ќерка. Во петте години по киднапирањето на Елиф, Зејнеп губи сè. Прво почнува да и’ се распаѓа бракот, којшто однадвор изгледа совршено. Со секој ден што изминува, нејзиниот син Џан сè повеќе се оддалечува и станува интровертен. Зејнеп открива дека нејзината најдобра пријателка Мелтем и нејзиниот маж имаат врска. Зејнеп и Ахмет се разведуваат. Ахмет добива многу добра понуда за работа и почнува да работи во една голема болница во Истанбул. Поради влошувањето на нејзиното ментално здравје, Зејнеп му го предава старателството над Џан на Ахмет, верувајќи дека тоа е подобро за Џан. Ахмет успева да го отстрани Синан од истрагата, бидејќи не му се допаѓа тоа што тој минува време со Зејнеп. Синан влегува во расправија со својот шеф поради неговите инсинуации во врска со Зејнеп, доаѓа до тепачка и Синан ја губи работата. Тој сепак продолжува да трага по Елиф, користејќи сопствени ресурси, и останува покрај Зејнеп...

Се прикажува на каналите:

Kanal5  

Следна епизода:

денес
21:20
Надеж, премиера
Утре
12:45
Надеж, реприза
Утре
21:20
Надеж, премиера
понеделник
14:00
Надеж, реприза
понеделник
21:20
Надеж, премиера
ПРЕПОРАКИ
 • БРУСКО (2013)

  денес
  image
  По повод нејзиниот неодамнешен брак со Сифис (Апостолис Тоцикас), Мелина (Елени Ваитсу) доаѓа да помине време во Атина со нејзините пријатели од Крит. Еден млад...
 • Одмазда (2016)

  денес
  image
  A woman named Mavi tries to kill the man who she thinks is her brother's killer (Ali) on their wedding day , although Ali is not his killer , he stayed in prison...
 • Позовите бабицу (2012)

  денес
  image
  Серија прати животписне приче из живота примаља у источном дијелу Лондона 50-их година, снимљена према бестселеру - мемоарима медицинске сестре Јеннифер Wортх.
 • Фринџ (2008)

  денес
  image
  Возбудлива, напната и со многу пресврти,извонредна и интригантна серија која истовремено ќе не одушеви и запрепасти, и која ја истражува нејасната граница помеѓу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.