„Индустрија“ ни го прикажува светот на меѓународните финансии. Серијата следи една група од амбициозни млади дипломци што се натпреваруваат за позиции во една врвна инвестициска банка во Лондон.
„Индустрија“ ни го прикажува светот на меѓународните финансии, како што е виден низ очите на амбициозните дваесетинагодишни луѓе што се борат да ја обезбедат сопствената иднина. Серијата следи една група млади дипломци што се натпреваруваат за неколку позиции во една врвна инвестициска банка во Лондон – но границите помеѓу колегијалноста, пријателството, љубовта и непријателството наскоро се губат кога тие влегуваат во една компаниска култура што ја дефинираат сексот, дрогата и егата, во иста мерка колку и зделките и дивидендите. Додека членовите на групата доживуваат подеми и падови, тие мора да одлучат дали во животот има нешто повеќе од борбата за успех.

Беше на каналите:

HBO3  HBO2  HBO  

ПРЕПОРАКИ
 • Ако ме оставиш (2021)

  image
  After dedicating a lifetime to her husband and family, Alicia's world changes completely when she discovers a betrayal. Determined to rebuild her life, Alicia...
 • Аси (2007)

  image
  Снажна прича о љубави чије остварење пријече утези прошлости. Заслужује епитет једне од најбољих турских серија. У причи о новој аристокрацији, љубави према земљи...
 • Момците од Медисон (2007)

  image
  Сместен во 60-тите во Њујорк, „Момците од Медисон“ ја истражуваат гламурозната и од его движената „златна епоха“ на рекламите, каде што секој продава нешто и...
 • Еуфорија (2019)

  image
  Драмската серија „Еуфорија“ ни прикажува група средношколци и нивните љубови и пријателства во светот полн со дрога, секс, трауми и социјални медиуми. Актерката и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.