poster

Јакоб, Мими и кучињата што зборуваат

Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi (2019)

Режисер: Edmunds Jansons

рејтинг: 7.3/10

СОДРЖИНА

Јакоб и братучетката Мими се спријателуваат со Бос, водач на глутница кучиња што зборуваат. Заедно се обидуваат да го спасат локалниот парк од богатиот Лорд Пај кој сака да ја измени романтичната населба во област со облакодери.
Јакоб живее во градот и сонува да стане архитект како неговиот зафатен татко. Тој поминува многу време во цртање згради и мечтаење додека татко му е на работа. Еден ден татко му мора да замине на пат подолго од вообичаеното и Јакоб мора да помине цела недела со братучетката Мими и нејзиниот татко Игл во историската населба во Рига, Маскачка. Веднаш откако Јакоб пристигнува, излегува дека локалниот парк ќе биде преобразен во област со облакодери од лаком бизнисмен. Јакоб и Мими одлучуваат да ја спречат изградбата. Излегува дека тоа можат да го сторат само со помош на локалните кучиња... што зборуваат!

Слики

Јакоб, Мими и кучињата што зборуваатЈакоб, Мими и кучињата што зборуваатЈакоб, Мими и кучињата што зборуваатЈакоб, Мими и кучињата што зборуваатЈакоб, Мими и кучињата што зборуваатЈакоб, Мими и кучињата што зборуваатЈакоб, Мими и кучињата што зборуваат

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шпиони меѓу животните (2019)

  денес
  image
  Мачорот Владимир и Стаорецот Хектор, двајца необични тајни агенти спротивставени на секој начин, се обидуваат да откријат таен материјал украден од непознати...
 • Филмот на лутите птици (2016)

  денес
  image
  Во еден островски рај населен со среќни пилиња што не летаат, Ред, Чак и Бомба отсекогаш биле отпадници. Но, кога островот е посетен од таинствените зелени...
 • Коко и големата тајна (2017)

  денес
  image
  Надежниот млад музичар Мигел се впушта во неверојатно патување до магичната земја на предците. Таму се среќава со шармантниот мајтапџија Хектор, кој му помага да...
 • Шрек 2 (2004)

  денес
  image
  Шрек и Фиона се враќаат од нивниот меден месец и наоѓаат покана да ги посетат родителите на Фиона, кралот и кралицата на Далечното кралство. Заедно со магарето,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.