СОДРЖИНА

Голди, тинејџерка во семејно засолниште, води војна против системот за да ги задржи нејзините сестри заедно додека го остварува својот сон како танчарка. Ова е приказна за дислоцирана младина, амбиција, и одржување на сопствениот дух.
Голди (Слик Вудс) е ѕвезда – па уште не, но барем во очите на нејзините сестри Шери и Суприм е ѕвезда. Останатите од светот сигурно ќе забележат наскоро. Нејзината голема шанса сигурно ќе дојде, само прво мора да го земе златното руно што го мерка. И да добие улога како танчарка во хип-хоп видео. И да ги задржи социјалните служби за да не ги одвојат Шери и Суприм, откако мајка им оди во затвор. Да се задржат тие сништа не е лесно кога судбината поставува толку тешки препреки на патот. Со „Голди“, холандскиот режисер Сем де Јонг прикажува вистински њујоршки филм: суров и гламурозен, реалистичен и неуморно оптимистичен, со големо срце и уште толку став.

Слики

ГолдиГолдиГолдиГолдиГолди

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Долази коњаник (1978)

  денес
  image
  Ела Конорс је неудата жена коју присиљавају да прода своју фарму стоке њеном некадашњем удварачу, Џејкобу Јуингу. Помоќ тражи од свог суседа, Френка. Заједно се...
 • Вештачка интелигенција: ВИ (2001)

  денес
  image
  Многу напреден прототип на дете-робот по име Дејвид е програмиран да покажува безусловна љубов. Кога неговото човечко семејство го напушта, Дејвид започнува...
 • Mountains Clad in Green (1971)

  денес
  image
  Lilua, a 19 years old girl, injured during war is being kept in a village but needs to be transported in a safe place far from there. The streets are blocked by...
 • Размишљам о окончању (2020)

  денес
  image
  Nothing is as it seems when a woman experiencing misgivings about her new boyfriend joins him on a road trip to meet his parents at their remote farm.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.