рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 4.67/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Овој филм е инспириран од вистински настан, кој го доживеал директорот лично. Тоа е приказна која наликува на Ромео и Јулија, каде ликовите од својот безгрижен живот се турнати во хаос. Болеста на нивниот син, Адам, ќе ги натера да пораснат, но колку и да е трауматично ова искуство, ќе им ја открие огромната сила која ја носат во себе. “Животот е голем и полн со опасности”, на нашето херојство ќе го докажеме само ако се бориме.

Слики

Објавување на војнаОбјавување на војнаОбјавување на војнаОбјавување на војна

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Табија (2021)

  image
  Кога случајна средба ги спојува Фарук, тинејџер сирак кој живее со баба му во сиромашно предградие на Сараево, и Мона, девојка од богато и политички моќно...
 • Млада жена (2017)

  image
  Пола се враќа у Париз после дугог одсуства. Шворц је, поседује само једну мачку, а сва врата јој се затварају пред носем. Ипак, једну ствар зна засигурно: одлучна...
 • Our Quarantine (2015)

  image
  На наговор професорице млади студент зарони у животе петнаесторице Мароканаца који су силом прилика присиљени живјети на теретном броду у луци у Цалигарији. Тај...
 • Срце и њена деца (1988)

  image
  Ово је прича о раном сазревању једног дечака која потврѓује стару истину да су живот, радост и невоље које у себи носи, најбољи васпитачи и учитељи. Десетогодишњи...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.