СОДРЖИНА

Адам е просечно момче од работничката класа, кое живее во мал град во Америка. Тој е автомеханичар кој слободното време го поминува со блиските пријатели Крис, Ник и Ортуо, од кои не се одвојува. Тие заедно играат покер, видеоигри, кошарка, се опиваат и запознаваат девојки. Но, Адам има тајна за која не знаат ни неговите најблиски другари. Него не го интересираат баш жените. Кога тоа го изјавува, навидум случајно, неговиот најдобар пријател Крис му ветува дека ништо нема да се промени но, секако, некои работи повеќе нема да бидат исти. По првобитниот шок, момците набргу сфаќаат дека Адам и понатаму е истиот тип. Меѓутоа, кога неговиот заеднички состанок со Крис завршува неславно, една пијана расправија се заканува да ги уништи односите во целата група. Ова е забавна и трогателна комедија за пријателството, која ги отсликува болното растење и бескрајната сила на вистинското пријателство.

Слики

Без четвртиотБез четвртиот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Труман (2015)

  image
  По долги години, двајца пријатели од детството повторно се среќаваат и поминуваат неколку прекрасни денови заедно. Но причината за нивната повторна средба ќе биде...
 • Покојниот кум (2012)

  image
  Колку добро навистина ги познаваме нашите најстари пријатели? Што ако сте запомнети по една одлука, една акција, или еден момент од вашиот живот? Кога нивниот кум...
 • Формула за среќу (2014)

  image
  Живот уштогљеног фармацеута мења се из корена када постане љубавник лепе супруге једног богаташа, која га уводи у ковитлац догаѓаја који укључују секс, дрогу, а...
 • Сладак живот (1960)

  image
  Фелинијево ремек-дело је прича о разузданом животу граѓана Рима педесетих година, уз сав гламур и сјај модних, уметничких и филмских кругова. Римски новинар...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.