poster

Invisible Stripes

Invisible Stripes (1939)

Режисер: Lloyd Bacon

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.7/10

СОДРЖИНА

Цлифф и Цхуцк заједно излазе из затвора. Цлифф након изласка покушава живјети поштеним животом, али опет се врати криминалу с Цхуцком и његовом бандом. Када заради довољно да његов брат Тим купи гаражу и ожени се својом дјевојком, Цлифф опет напушта злочиначки живот. Но када касније покуша помоќи Цхуцку у невољи, опет се враќа у тај свијет...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Воќњак (2020)

  петок
  image
  Породица Дилејни се сели из великог града у тиху куќу на фарми на селу, где су г. и гѓа Дилејни одлучили да своје три ќерке тинејџерке сачувају од замки које...
 • Телефонска говорница (2002)

  петок
  image
  ТЕЛЕФОНСКА ГОВОРНИЦА е филм за она што се случува кога одговарате на телефонска говорница, а гласот од другата страна ви кажува дека ако ја затворите телефонската...
 • Мистериите на Хроникл: Погрешен човек (2019)

  петок
  image
  Најдено е тело на жена која е исчезната три години. Сопругот, ослободен поради недостиг на докази, но сега сметан за виновен, бара помош од Алекс. Додека таа го...
 • Праведно убиство (2008)

  петок
  image
  Турк (Роберт де Ниро) и Рустер (Ал Пачино) се двајца искусни детективи на њујоршката полиција и долгогодишни партнери, кои бараат сериски убиец. Серискиот убиец...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.