рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 9/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Кога еден познат магионичар умира изведувајќи опасен трик на сцената, а излегува дека ненадејната смрт е убиство, уредничката на крстозборот на Њујорк Сентинел, Тес Харпер и детективот Логан О’Конор заедно го бараат убиецот.
Еден познат магионичар умира изведувајќи опасен трик на сцената пред многубројна публика, но кога излегува дека ненадејната смрт всушност била убиство, уредничката на крстозборот на Њујорк Сентинел (и привремена детективка) Тес Харпер (Лејси Чаберт) и њујоршкиот детектив Логан О’Конор (Бренан Елиот) се здружуваат за да откријат кој точно стои зад смртоносниот трик “сега го гледаш, сега не“. Заедно, тие мора да откријат не толку очигледни докази и со својата истражувачка магија да го доведат убиецот до правдата.

Слики

Мистерии од крстозборот 3Мистерии од крстозборот 3Мистерии од крстозборот 3Мистерии од крстозборот 3Мистерии од крстозборот 3Мистерии од крстозборот 3Мистерии од крстозборот 3Мистерии од крстозборот 3Мистерии од крстозборот 3

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Убиство близу стрмната карпа (2015)

  image
  Пронајдено е телото на човекот кој паднат од познатата карпа Етретат во Нормандија, близу морето. Во неговиот автомобил, полицијата открива заканувачко писмо,...
 • Мистериите на Мердок: Среќен Божик со Мердок (2015)

  image
  Мердок, Огдена и тимот го спасуваат Божик со решавање на мистеријата на филантропот најден мртов пред празниците и на исчезнатите подароци кои тој требал да им ги...
 • Мистерии на гаражната распродажба: Смртоносна соба (2015)

  image
  Пријателката на Џенифер, Адријана, има проблеми со продажбата на една викторијанска вила поради приказната дека во куќата има една тајна соба и дека никој не може...
 • Џеси Стоун: Танки лед (2009)

  image
  У овом узбудљивом петом наставку телевизијског серијала, пријатељ и колега Џесија Стоуна бива рањен током боравка у Бостону и провинцијски полицајац Џеси Стоун...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.