СОДРЖИНА

Најдено е тело на жена која е исчезната три години. Сопругот, ослободен поради недостиг на докази, но сега сметан за виновен, бара помош од Алекс. Додека таа го истражува случајот, Дру ги проучува матните зделки на транспортна компанија.
Во „Погрешниот човек“ последната едиција на крими подкастот на Алекс Мекферсон (Алисон Свини), таа истражува три години старо убиство на една жена чие тело неодамна е откриено. Преразгледувајќи го случајот, Алекс ја открива шокантната вистина за убиецот и помага да бидат ослободени двајца луѓе кои погрешно биле обвинети за злосторството. Во меѓувреме, нејзиниот партнер Дру (Бенџамин Ајрес) започнува да ги истражува матните зделки на една транспортна компанија.

Слики

Мистериите на Хроникл: Погрешниот човекМистериите на Хроникл: Погрешниот човек

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Новембарски криминалци (2017)

  image
  18-year-old Addison Schacht, a Jewish high-school senior in Washington D.C., responds to the essay question, "What are your best and worst qualities?". He...
 • Убиство близу стрмната карпа (2015)

  image
  Пронајдено е телото на човекот кој паднат од познатата карпа Етретат во Нормандија, близу морето. Во неговиот автомобил, полицијата открива заканувачко писмо,...
 • Black Snow (2017)

  image
  Accused of killing his brother during adolescence, Salvador lives isolated in the middle of Patagonia. After several decades without seeing, his brother Marcos...
 • Буди моје очи (2021)

  image
  Софи, млада слепа жена, чува вилу у самоќи, и нападну је лопови који траже скривени сеф. Да би се одбранила, она има нову апликацију под називом 'Буди моје очи'....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.