poster

Mystery Street

Mystery Street (1950)

Режисер: John Sturges

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.1/10

СОДРЖИНА

Vivian, a B-girl working at "The Grass Skirt," is being brushed off by her rich, married boyfriend. To confront him, she hijacks drunken customer Henry Shanway and his car from Boston to Cape Cod, where she strands Henry...and is never seen again. Months later, a skeleton is found (sans clothes or clues) on a lonely Cape Cod beach. Using the macabre expertise of Harvard forensic specialist Dr. McAdoo, Lt. Pete Morales must work back from bones to the victim's identity, history, and killer. Will he succeed in time to save an innocent suspect?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сите светци на мафијата (2021)

  четврток
  image
  „Сите светци на мафијата“ е долгоочекуваниот филм претходник на одличната и наградувана драмска серија на ХБО „Сопранови“. Младиот Ентони Сопрано расте во еден од...
 • Избеганата порота (2003)

  четврток
  image
  Поротник однатре и жена однадвор манипулираат судски процес во кој е вклучен голем производител на оружје.
 • Без трага (2010)

  четврток
  image
  Етјен наскоро ќе стане шеф на голема индустриска група. Во брак со прекрасната Клеменс, тој е човек кој има се. Кога ќе наиде на Патрик, другар од детството,...
 • Бостонски давитељ (1968)

  четврток
  image
  'Бостонски давитељ' је екранизација истинитог случаја једног од најпознатијих америчких серијских убица Алберта ДеСалва, који је у раздобљу измеѓу 1962. и 1964. у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.