Содржина

Френк е амбициозен адвокат кој помислува дека му тргнало во животот, па оди да го прослави неодамнешното унапредување со својот колега Џеф. Но, вечерта тргнува во чуден правец кога Френк зема халуциногена дрога што целосно го менува неговото доживување на светот и го носи на психоделично патување низ состаноци, ноќни клубови, пукање и алтернативни димензии. Скокајќи од реалноста во фантазија и назад, Френк ќе се најде во потрага по една изгубена девојка, но и во мисија да се пронајде себеси и својот паричник.

Слики

БранБранБранБранБран

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Талас (2015)

  image
  Радња филма се базира на стварном догаѓају који се догодио пре 80-ак година када се одломио део велике планине и створио огроман цунами који је уништио...
 • Вулканске тарантуле (2015)

  image
  Древни вулкан еруптира у планинама Санта Монице бљујуќи дивовске пауке који ригају ватру и пустоше Лос Ангелес.
 • Екс макина (2014)

  image
  Кејлеб Смит (Домал Глисон) е 26-годишен програмер во најголемата компанија за интернет на светот. Тој победува на натпревар и добива викенд во еден приватен имот...
 • Годзила против Конг (2021)

  image
  Легендите се судираат во „Годзила против Конг“ кога овие митски непријатели се среќаваат во спектакуларна битка додека судбината на светот виси на конец. Конг и...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.